Приємною несподіванкою для нас та наших клієнтів стали гроші, які в червні Google видав у якості разової допомоги рекламним акаунтам малого та середнього бізнесу.
Витратити ці кошти можна було тільки на кліки, та й сама сума (3040 грн) порівняно невелика, але сам факт — надійшли вони автоматично за ініціативою Google (хоча й вибірково). Хай там як, та все ж це полегшило навантаження на рекламний бюджет.
Не секрет, що Google досить активно займається благодійницькою діяльністю. Один тільки фонд Google Foundation, створений компанією ще у 2005 році, щорічно виділяє близько 100 мільйонів доларів США інвестицій та грантів некомерційним організаціям.
В Google Ads є свій, окремий напрям благодійности: невідомі майже нікому в нашій країні Google Ad Grants. Про ґрантову програму розкажемо докладніше, бо самі працюємо з нею вже 2 роки.
Отже, Google Ґранти дозволяють отримувати до $10000 / місяць на рекламу в Google. Програма діє лише в 50 країнах (ні, нажаль, України в переліку немає) і її учасниками можуть стати лише некомерційні організації. Проте з 2003 року до програми долучилися понад 100.000 нонпрофітів по всьому світу.
Умов участі досить багато. Наведемо лише ключові:
- Максимальна ціна за клік обмежена $2
- Тільки покази в результатах пошуку Google
- Тільки текстові оголошення
- Сумарний CTR не має опускатися нижче 5% протягом двох місяців
- Налаштоване відстеження конверсій
Крім того, ваша компанія не має бути:
- Державним органом
- Організацією у сфері охорони здоров’я
- Навчальним закладом (для шкіл є окрема програма)
З практики скажемо, що підтримувати акаунт у відповідності до усіх вимог – це досить складне завдання. Найбільше “карають” за:
- Низький CTR
- Низьку ефективність ключових слів
- Невідповідність документів
- Несвоєчасну подачу документів (перевірки відбуваються регулярно)
- Невідповідність посадкових сторінок (наприклад, відсутні реєстраційні дані фонду)
Але немає нічого неможливого. Залізна витримка, глибокі знання правил та розуміння усіх принципів роботи пошукової реклами вам у поміч.
За матеріалами авторського блогу Євгена Бутіна